Zajímavosti o parfémech

Slavná jména ve světě parfémů Niche 

Říká se že vůně je často důležitější než oblečení. Vůně je něco, co nás doslova reprezentuje. Někdy příjemně a jindy bohužel již méně. Čich je jedním z nejsilnějších lidských smyslů. S vůní se nám spojují vzpomínky i pocity. Těm kdo stále používají konvenční vůně jako je například Axe nebo Adidas, by se mělo dovolit nahlédnout do světa opravdových parfémů. Zde je několik značek a jmen, které hrají ve světě Niche důležitou roli. Jedná se jak o slavná jména s bohatou historií, tak o nové průkopníky a talenty, které je třeba znát.

1

ANNICK GOUTAL 

Značka Annick Goutal je jednou z nejproslulejších top parfemářských domů ve Francii. Jedná se o jeden z mála parfemářských domů, které dosud zbyly. Kouzlo takovýchto výroben parfémů spočívá v maximální soběstačnosti, vše od parfémů až po zkompletování obalu je ruční práce. V domě se zdržují pracovníci, z jejichž rukou vychází hotové zabalené flakonky s parfémy nejvyšší úrovně. Známka kvality a autenticity, vše vyrobeno ve Francii. Annick Goutal je jedna z 5 top značek u obchodníků s parfémy.

2

CLIVE CHRISTIAN

Díky nadstandardnímu luxusu se značka Clive Christian zapsala do Guinessovi knihy rekordů, jako nejdražší parfém světa. Parfém No. 1 se nachází ve flakonu z Baccaratského krystalu s 5-ti karátovými diamanty a víčka s 18-ti karátového zlata. Trvá celých 6 měsíců, než vůně dosáhne svého naprostého vrcholu. 

Jedná se o natolik luxusní značku, že ji najdeme častěji v soukromých sbírkách, než volně k prodeji.

3

THE DIFFERENT COMPANY

 

V roce 2000 objevila Jean-Claude Ellena značku The Different Company a dala jí svůj hlas. Jedná se o jednu z nejsilnějších osobností napříč celou generací úspěšných parfumérií. Ženu, která je zodpovědná za nejednu vůni od značek jako je Bulgar nebo Cartier.

4

RAMÓN MONEHAL

Další z pokračovatelů v dědictví parfemářského umění napříč generacemi jedné rodiny. Jedná se o rodinu, která založila dům parfémů se jménem Myrurgia a stala se oficiálním parfemářským domem dodávajícím vůně pro královskou španělskou rodinu. Ramón Monehal se poté věnoval své vlastní společnosti zaměřené jak jinak na výrobu parfémů. Pod jeho taktovkou vznikají značky jako je Massimo Duti nebo Adolfo Dominguez.

5

ODIN  

Jedná se o butik v New Yorku, který drží ochranou ruku nad několika značkami. Teprve v roce 2009 začali s výrobou vlastní značky parfémů. Vůně jsou inspirovány exotickými místy z cest. Jednoduše očíslovány, podle pořadí výroby. Vůně jsou inspirovány a skládány v duchu Japonska, Jordánu, Turecka, Mediterránu nebo Himalájí. Všechny vůně jsou unisexové, nezapomenutelné a příjemně silné.

6

CB I HATE PERFUME 

Christopher Brosius, to je vůně CB. Dnes proslulý Niche parfém s netradičním jménem I Hate Perfume Christpoher Brosius byl dříve taxikářem. Jeho smysli dennodenně dráždily nejrůznější příšerné parfémy, kterými jej ,,těšily“ cestující. V hněvu i s nadšením napsal manifest, k využití parfému pro opravdové vyjádření stylu. Dnes vytváří vůně, které mají své vlastní příběhy, stejně unikátní, jako ten jeho.

7

DIPTYQUE 

Niche vůně DIPTYQUE jsou jedněmi z nejznámějších a nejoblíbenějších značek mezi TOP prodejci parfémů. Jedná se o značně neobvyklé vůně, které si získávají nové příznivce svou neotřelostí a propracovaností v každém detailu. Diptyque má stálou klientelu a nemalou základnu svých příznivců. Sofistikované, občas až nečekané kombinace vůní, si získávají svou riginalitou stále více nových zákazníků.

9

D.S. and DURGA 

Další z proslulých značek, které se stále vyrábí v parfemářském domě. Zakladatelé D.S. And DURGA začínali výrobou ručně míchaných vod po holení pro své přátele. Jednalo se o kombinace květin, bylin i koření. Po prvotním úspěchu se dynamická dvojice pustila do kombinací olejů a extraktů z rostlin, ze kterých vznikali první parfémy. Parfémy, které jsou dodnes chváleny v mnoha publikacích jako je GQ a Free & Easy. Veškeré tyto vůně jsou vyráběny jako unisex.